Opracowania - PPP

Przejdź do treści

Menu główne:


Jaka czeka nas przyszłość?

     Future Timeline to portal, który stara się przewidzieć co przyniesie nam przyszłość. Strona internetowa została założona w 2008 roku przez londyńskiego pisarza oraz futurystę Williama James Fox. Z roku na rok zyskująca nowych czytelników oraz autorów prognoz na przyszłość. W efekcie stworzona oś czasu to obraz świata, który został podzielony na cztery sfery: wiek XXI, XXII, Daleką przyszłość oraz „Poza…”.

Wysypianie się pomaga w nauce

        Przeciętny  nastolatek, zgodnie ze swym zegarem biologicznym albo rytmem  okołodobowym, powinien zasypiać około godziny 23, a większość młodzieży  potrzebuje mniej więcej dziewięciu godzin snu, by się wyspać i być  przytomnymi przez cały dzień. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że  nastolatki chodzą do szkoły, odrabiają prace domowe, spędzają czas z  przyjaciółmi, pracują po zajęciach, a także buszują po Facebooku, grają w  gry komputerowe, porozumiewają się przez Skyp’a  – a w dodatku  działania te są dla nich ważniejsze od snu, rzadko który przesypiają  wspomniane dziewięć godzin. Młodzież może myśleć, że to nie ma  znaczenia, tym bardziej, że dobrze sobie radzi w szkole. Jest jednak  inaczej.
Rozwój zawodowy człowieka

Rozwój zawodowy człowieka wg Donalda Supera składa się z pięciu stadiów: rośnięcia, eksploracji, stabilizacji, zachowania status quo i schyłkowego ...

Czytaj dalej ...             plik PDF                  plik PowerPoint
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego