U W A G A !

Informujemy, że z dniem 20 marca 2024 roku ulega zmianie adres mailowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie. Aktualny adres to:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o kierowanie całej korespondencji elektronicznej na podaną skrzynkę mailową.

 

 

 

 

 

 

 

POWIATOWY TYDZIEŃ LOGOPEDY
W PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W BEŁCHATOWIE
I W PUNKCIE TERAPEUTYCZNYM W ZELOWIE (6 - 10 LISTOPADA 2023 r.)

W dn. 6 listopada w Poradni odbyło się podsumowanie plastycznego konkursu logopedycznego pt. „Gruszka – pietruszka – rymowanki, zgadywanki”... (więcej)

 

 

 

 

W ramach Powiatowego Tygodnia Logopedy zapraszamy wszystkich chętnych rodziców z terenu powiatu bełchatowskiego na konsultacje logopedyczne.

Specjaliści będą dla Państwa dostępni 10 listopada 2023r., w godzinach 8:00-12:00.

w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bełchatowie oraz w Punkcie Terapeutycznym w Zelowie.

  

 

 

 

„I Ty możesz zostać Masterchefem!” – X edycja konkursu kulinarnego w Bełchatowie

W dniu 18 października 2023r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie odbyła się X edycja konkursu kulinarnego „I Ty możesz zostać Masterchefem!” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (16 – 22 października 2023r.)

Organizatorami konkursu byli: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi wraz z Młodzieżowym Centrum w Bełchatowie, a także Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bełchatowie.

Honorowy Patronat nad konkursem objęła Starosta Powiatu Bełchatowskiego Pani Dorota Pędziwiatr, która ufundowała nagrody rzeczowe za I i II miejsce oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Łódzka Wojewódzka Komenda OHP ufundowała nagrody za III miejsce oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników, a także sfinansowała zakup produktów spożywczych, potrzebnych do wykonania potraw.


W tym roku do konkursu przystąpiło 7 dwuosobowych drużyn. Młodzież z Branżowej Szkoły I Stopnia uczący się zawodu kucharza (uczestnicy HP 5-11 Bełchatów) i  Technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu 1,5 godziny przygotować według autorskiego pomysłu jesienną tartę. Po upływie wyznaczonego czasu komisja konkursowa oceniała potrawy według następujących kryteriów: organizacja stanowiska pracy, stosowanie przepisów BHP, poprawność procesu produkcji potrawy pod względem technologicznym, estetyka podania, ocena smaku.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży i coraz wyższym poziomem. Jak co roku komisja miała bardzo ciężkie zadanie, by wyłonić zwycięzców, gdyż wszystkie dani zasługiwały na nagrodę i były przygotowane na wysokim poziomie.

W wypiekach dominowały sezonowe jesienne owoce i warzywa oraz przede wszystkim aromatyczne korzenne przyprawy. Wśród wielu smakowitych potraw znalazły się: tarty dyniowe, tarty czekoladowe, tarty z jabłkami, a nawet tarta warzywna.

Ostatecznie po dokonaniu oceny potraw wyłoniono zwycięzców, którzy zajęli poszczególne miejsca:

  • I miejsce otrzymały Nadia Grzejdziak i Barbara Gajda – za wykonanie deseru „Ciasto wschodzącego słońca, czyli posmak złotej jesieni”
  • II miejsce otrzymali Paweł Kołodziej i Adrian Sakierski uczestnicy HP 5-11 - za wykonanie tarty „Dyniowe puree”
  • III miejsce otrzymały Julia Konieczna i Małgorzata Wiewiórowska za wykonanie „Tarty warzywnej”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie, a zwycięzcom gratulujemy wygranej. Zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.

Autor artykułu i zdjęć: Agnieszka Klepacka i Monika Perka MCK Bełchatów.

 

 

 

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji


W dn. 5 października 2023 r. w Punkcie Terapeutycznym w Zelowie odbyły się warsztaty dla dzieci n.t.: „Wpływ zaburzeń słuchu fonematycznego na rozwój dysleksji”. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas I-III z powiatu bełchatowskiego (6 osób). Dzieci w skupieniu i bardzo skrupulatnie wykonywały przygotowane dla Nich zadania (ćwiczenia analizy i syntezy, różnicowania i pamięci słuchowej), były aktywne i zmotywowane do działania. Nikt z nikim nie rywalizował, ponieważ część ćwiczeń wykonywanych była indywidualnie (dostosowano je do wieku i możliwości uczestników), a część we współpracy. Po godzinie wytężonej pracy – ale także dobrej zabawy - wszyscy otrzymali słodkie „co nieco” i symboliczny upominek.

Prowadzące: Aleksandra Wejman i Julita Pietrzko – logopedzi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie do pobrania - PLIK PDF

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA!

Sekretariat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie

w dniach od 06.06.2023 r. do 15.06.2023r.

będzie czynny w godzinach 7.30 – 15.30

 

 

 

 

 poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bełchatowie

zaprasza

psychologów, pedagogów, logopedów

18.04.2023r.  w godz. 10.00 – 12.00

na kolejne spotkanie w ramach sieci współpracy i samokształcenia

Temat: Całościowe zaburzenia rozwojowe

Psycholodzy: Całościowe zaburzenia rozwojowe – zachowania agresywne.

Pedagodzy: do dyspozycji pedagogów szkolnych

Logopedzi: Zaburzenia mowy w autyzmie. Zastosowanie komunikacji alternatywnej.

 

 

 

  

 

UWAGA!

W dniu 07.04.2023r. (Wielki Piątek)  Poradnia będzie czynna w godzinach 7.30 - 13.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie konkursu logopedycznego pt. „Jesienny entliczek pentliczek”

W dniu 07.11.2022r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie odbyło się podsumowanie konkursu logopedycznego pt. „Jesienny entliczek pentliczek”, zorganizowanego w ramach Powiatowego Tygodnia Logopedy. Do konkursu przystąpiło 25 osób z terenu powiatu bełchatowskiego. Każdy wykonał prace według wcześniej określonych zasad. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, przyznała nagrody i wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok.

  

 

 

  

„I Ty możesz zostać Masterchefem!” – konkurs kulinarny w Bełchatowie

W dniu 19 października 2022r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie odbył się już po raz dziewiąty konkurs kulinarny „I Ty możesz zostać Masterchefem!” w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 17 – 23 październik 2022r.

Organizatorami konkursu byli: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi wraz z jednostkami terenowymi Młodzieżowym Centrum Kariery i Hufcem Pracy 5-11 w Bełchatowie, a także Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bełchatowie.

Honorowy Patronat nad konkursem objęła Starosta Powiatu Bełchatowskiego Pani Dorota Pędziwiatr, która ufundowała nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce oraz drobne prezenty dla pozostałych uczestników Konkursu. Łódzka Wojewódzka Komenda OHP sfinansowała zakup produktów spożywczych, potrzebnych do wykonania potraw.


W tym roku do konkursu przystąpiło 10 dwuosobowych drużyn. Młodzież z Branżowej Szkoły I Stopnia uczący się zawodu kucharza (uczestnicy HP 5-11 Bełchatów) i  Technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu 2 godzin przygotować według autorskiego pomysłu jesienny deser. Po upływie wyznaczonego czasu komisja konkursowa oceniała potrawy według następujących kryteriów: organizacja stanowiska pracy, stosowanie przepisów BHP, poprawność procesu produkcji potrawy pod względem technologicznym, estetyka podania, ocena smaku.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży i coraz wyższym poziomem. Jak co roku komisja miała bardzo ciężkie zadanie by wyłonić zwycięzców, gdyż wszystkie dani zasługiwały na nagrodę i były przygotowane na wysokim poziomie.

Wśród wielu smakowitych potraw znalazły się: sernik dyniowy, ciasto orzechowo-miodowe, cake popsy, tarta cytrynowa, leśne muffinki, francuskie ślimaczki na zakręconych śliwkach, mix jabłkowy, tarta z jabłkami, fondant czekoladowy, ciasto marchewkowe.

Ostatecznie po dokonaniu oceny potraw wyłoniono zwycięzców, którzy zajęli poszczególne miejsca:

  • I miejsce otrzymały Angelika Chojnacka i Marta Majchrzak – uczestniczki HP 5-11 za wykonanie deseru „Fondant z ciemnej czekolady”
  • II miejsce otrzymały Nadia Grzejdziak i Barbara Gajda za wykonanie deseru „Cake popsy – czyli posmak jesiennego strachu”
  • III miejsce otrzymały Wiktoria Wrońska i Wiktoria Zaremba za wykonanie deseru „Sernik dyniowy na spodzie brownie z kwaśnej śmietany i sosu toffi”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie, a zwycięzcom gratulujemy wygranej. Zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.

Autor artykułu i zdjęć: Agnieszka Klepacka i Monika Cacek MCK Bełchatów

  

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

Regulamin konkursu (PDF)

 

 

 

\\

 

 

 

 

 

Dysleksja rozwojowa: jej objawy pojawiają się już w przedszkolu! (pobierz artykuł - plik PDF)

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 


Informacja do pobrania (PDF) - kliknij

 

  

 

Światowy Dzień bez Tytoniu - 2022

 

  

 

 

 

 

 

 

21 kwietnia w Poradni odbyło się otwarcie wystawy pt. „Gdyby nie wojna…”. Autorami prac są znana ukraińska malarka Dora Wald oraz jej uczniowie. Obrazy powstały w Ośrodku Wawrzkowizna, gdzie obecnie mieszka i tworzy malarka. Artystka wspiera emocjonalnie i rozwija pasje dzieci z Ukrainy, które przebywają w Ośrodku poprzez prowadzenie zajęć arteterapii.

Pani Dora Wald jest niezwykłą kobietą, która przed wojną była organizatorem i kuratorem dziesięciu wystaw objazdowych kijowskich mistrzów malarstwa Petrikivki (tradycyjnego ukraińskiego stylu malarstwa dekoracyjnego). W kwietniu w Muzeum Państwowym w Kijowie planowano otwarcie wystawy prac malarki, ale niestety wojna uniemożliwiła jej realizację.

Dziś nie Kijów, a dużo mniejszy Bełchatów może podziwiać talent malarki. Zapraszamy więc na wystawę do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, gdzie każdy niewątpliwie zachwyci się dziełami odważnej artystki i jej uczniów. Wystawa zachwyca kolorem, energią, emanuje potrzebą optymizmu. Prace wprowadzają widza w świat marzeń ukraińskich rodzin…

 

 

  

 

  

  

Kliknij - zobacz szczegóły (PDF)

 

 

 

" Pozytywne Emocje 2022" - podsumowanie konkursu na komiks

 

 

23 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. Jest też jedną z głównych przyczyn samobójstw.

Czytaj więcej >>>

 

 

 

 

"Wszystkich uczestników konkursu pt. "Kalendarz ortograficzny" zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów do Sekretariatu Poradni."

 

------------------------------------------------

 

W dniach 22 -25.11.2021r.
w Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Bełchatowie
odbędzie się

Powiatowy Tydzień Logopedy

 

Poniedziałek 22.11.2021r.

1. Szkolenie stacjonarne dla nauczycieli,  godz. 14.00
Temat: Uczeń z afazją – dostosowanie form, metod i warunków kształcenia oraz warunków egzaminów i sprawdzianów szkolnych
Prowadzący: Ewa Dzika


2. Szkolenie stacjonarne dla nauczycieli, godz.15.00
Temat: Różne metody nauki czytania
Prowadzący: Ewa Dzika

 

Wtorek 23.11.2021r., godz 12.30
Ogłoszenie wyników Konkursu Logopedycznego „Logopedycznie i ekologicznie!”
Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu!

 

Środa 24.11.2021r., godz. 13.00
Warsztaty on-line dla uczniów klas 0, do pomocy w wykonywaniu ćwiczeń zapraszamy Rodziców !
Temat:  „Język lata jak łopata..” – ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny i podnoszące kompetencje językowe
Prowadzący: Aldona Spocińska, Aleksandra Wejman

Rodzice!
Jeżeli chcą Państwo, aby Wasze dziecko uczestniczyło w warsztatach, należy skontaktować się z jedną z osób prowadzących, adresy e-mail do zgłoszeń:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Czwartek 25.11.2021r., godz. 8.00 – 12.00
Konsultacje logopedyczne w Poradni w Bełchatowie:
Ewa Dzika

 

Piątek 26.11.2021r., godz. 8.00 – 13.00
Konsultacje logopedyczne w Poradni w Bełchatowie:
Barbara Kaczmarek
Anna Waśkiewicz – Polityło
Konsultacje logopedyczne w Punkcie Terapeutycznym Poradni w Zelowie:
Aldona Spocińska
Aleksandra Wejman

 

Konsultacje, jak i każda inna forma pomocy psychologiczno-pedagogicznej świadczonej przez naszą poradnię, udzielane są bezpłatnie.
Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja w sekretariacie.
Specjaliści czekają w tym dniu na Państwa.
Zapraszamy!

 

 


-------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

„I Ty możesz zostać Masterchefem!” – konkurs kulinarny w  ZSP nr 2 w Bełchatowie

 

 

W dniu 21 października 2021r. odbył się już po raz VIII konkurs kulinarny „I Ty możesz zostać Masterchefem!”. Konkurs  realizowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 18 – 22 października 2021.
Organizatorami konkursu byli: Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi wraz z jednostkami terenowymi Młodzieżowym Centrum Kariery i Hufcem Pracy 5-11 w Bełchatowie, a także Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Bełchatowie i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bełchatowie. Honorowy Patronat nad konkursem objęła Starosta Powiatu Bełchatowskiego Pani Dorota Pędziwiatr, która ufundowała nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce oraz drobne prezenty dla pozostałych uczestników Konkursu. Łódzka Wojewódzka Komenda OHP również przekazała upominki dla uczestników konkursu, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca.


W tym roku do konkursu przystąpiło 10 dwuosobowych drużyn. Młodzież z Branżowej Szkoły I Stopnia uczący się zawodu kucharza (uczestnicy HP 5-11 Bełchatów) i Technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu 2 godzin przygotować jesienną przekąskę. według autorskiego pomysłu  Po upływie wyznaczonego czasu komisja konkursowa oceniała potrawy według następujących kryteriów: organizacja stanowiska pracy, stosowanie przepisów BHP, poprawność procesu produkcji potrawy pod względem technologicznym, estetyka podania, ocena smaku.


Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży i coraz wyższym poziomem. Jak co roku komisja miała bardzo ciężkie zadanie by wyłonić zwycięzców, gdyż wszystkie dani zasługiwały na nagrodę i były przygotowane na wysokim poziomie.
Wśród wielu smakowitych potraw znalazły się: Tortilla jesienna, Pizzerinki, Frytki z dyni i cukinii w towarzystwie koktajlu mandarynkowego, Przekąska jesienna na bazie herbatników, Pizza zawijana – ślimaczki, Chlebek czosnkowy z jajkiem i awokado, Paszteciki grzybowe w cieście francuskim.

 

Ostatecznie po dokonaniu oceny potraw wyłoniono zwycięzców i bezkonkurencyjni okazali się:
Kinga Peryga i Oliwia Pietryszka, które za potrawę „Roladki z kurczaka z puree z dyni” zajęły I miejsce.

Mateusz Gawlik i Mateusz Sobański za potrawę „Lasagne z dynią, szpinakiem i serkiem szałwiowym beszamelem” zajęli II miejsce.

III miejsce otrzymały Wiktoria Wrońska i Wiktoria Zaremba za potrawę „Warkocz jesienny”.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w Konkursie, a zwycięzcom gratulujemy wygranej. Zapraszamy do udziału w konkursie już za rok.

 

 

 

 

 

UWAGA KONKURS!


PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W Bełchatowie

w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

zaprasza w dniach 4 - 9 października 2021 r.

 

- dzieci i młodzież do udziału w konkursie „Ortograficzny kalendarz”

termin składania prac do dnia 05.11.2021 r.

POBIERZ:
PLAKAT.pdf
ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU I DANYCH OSOBOWYCH DZIECKA
.doc

---

-nauczycieli na szkolenie „Uczeń z dysleksją w szkole”

w dniu 07.10.2021 r. (czwartek) o godz. 13.30

Szkolenie on-line:
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

---

- rodziców na szkolenie „Jak zachęcić do nauki dzieci z grupy ryzyka dysleksji”

w dniu 06.09.2021 r. (środa) o godz. 15.00

Szkolenie on-line:
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


---

- rodziców i nauczycieli na indywidulane konsultacje - „Spotkanie ze specjalistą”

w dniu 09.10.2021 (sobota) w godz. 8.00 - 14.00

Konsultacje, jak i każda inna forma pomocy psychologiczno-pedagogicznej świadczonej przez naszą poradnię, udzielane są bezpłatnie.
Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja w sekretariacie.
Specjaliści czekają w tym dniu na Państwa.
Zapraszamy

 

 

 
 
Zajęcia z tematu: "Dzieci to lubią! – gry edukacyjne w terapii logopedycznej przedszkolaka" z dnia 15.03.2021r. prowdzone przez Barbarę Kaczmarek zostają przełożone na dzień 26 kwietnia 2021r. godzina 13.00
 
 
 
 
PORADNIA PSYCHOLOGICZNO –PEDAGOGICZNA W BEŁCHATOWIE
 
 
ZAPRASZA
 
do udziału w akcji
 
FERIE NIE MUSZĄ
 
BYĆ NUDNE
 
Proponujemy:
dzieciom i młodzieży udział w konkursach
plastyczno-fotograficznych:
 
*”Pozytywne myślenie-kartka z kalendarza” (szczegóły tutaj)
 
*”Moje ferie” (szczegóły tutaj)
 
oraz udział w grach i zabawach matematycznych: „Potyczki matematyczne” (szczegóły tutaj)
 
Dodatkowo Poradnia zaprasza dzieci, młodzież i rodziców na konsultacje telefoniczne,
z wykorzystaniem komunikatorów internetowych
oraz
rozmowy, porady i konsultacje bezpośrednie
(informacje – strona główna: pppbelchatow.pl)
 
 
W okresie ferii Poradnia prowadzi dotychczasową bezpośrednią  działalność diagnostyczno-terapeutyczną.
 
 
 
 
 
 
 
 
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczne w Bełchatowie informuje, że
 
w okresie ferii zimowych uczniowie, rodzice i nauczyciele mogą korzystać
z dodatkowego wsparcia, jakie oferuje nasza placówka w formie:
 
o konsultacji i porad psychologicznych
o konsultacji i porad pedagogicznych
o konsultacji i porad doradczo-zawodowych
 
 
     Wizyta w Poradni odbywa się po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu – dnia i godziny w sekretariacie poradni osobiście lub pod numerem telefonu 44 632 28 74.
 
   Dodatkowo w okresie ferii zimowych poradnia uruchomiła telefoniczny dyżur psychologiczny dla wszystkich osób potrzebujących wsparcia psychologicznego - dzieci, młodzieży oraz rodziców i nauczycieli codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 12.00 pod numerem telefonu  797 258 767.
 
     Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z pomocy udzielanej w formie kontaktu mailowego z każdym specjalistą – dane do kontaktu na stronie internetowej poradni www.pppbelchatow.pl w Zakładce Pracownicy poradni lub skorzystać z Zakładki Wirtualny Doradca
 
Jednocześnie informujemy, że dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na
bezpłatną, całodobową infolinię 800 080 222
 
pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
 
Zapraszamy do kontaktu
 
                                                Kadra Pedagogiczna Poradni w Bełchatowie
 
 
 
 
 
 
Szukasz pomocy? Zadzwoń...
 
Z uwagi na obecną sytuację, związaną z epidemią COVID-19 i ponownym okresem częściowej izolacji społecznej obejmującej starsze dzieci i młodzież proponujemy udzielenie pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży w formie kontaktu telefonicznego.
 
W związku z powyższym informujemy, że od dnia 30 października 2020 r. w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełchatowie zostaje uruchomiony telefoniczny dyżur psychologiczny dla dzieci i młodzieży:
 
w każdą środę  w godzinach 8.00 – 12.00
w każdy piątek w godzinach 8.00 – 12.00
 
Wszystkie osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego lub kontaktu
z psychologiem zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu:
 
797 – 258 – 767
 
Udzielana pomoc jest bezpłatna a jej udzielenie nie wymaga żadnego skierowania.
 
 
 
Informacja dla rodziców
 
 
     Drodzy rodzice, zachęcamy do zapoznawania się z zamieszczanymi na bieżąco materiałami w zakładce Materiały dla rodziców I oraz Materiały dla rodziców II, w których znajdziecie Państwo szereg artykułów z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym logopedycznej do wykorzystania w samodzielnej pracy z dzieckiem w domu.
     Jednocześnie przypominamy, że wszyscy zainteresowani rodzice, opiekunowie, ale także uczniowie mogą skorzystać z porad specjalistów z wykorzystaniem zakładki Wirtualny doradca znajdującej się po lewej stronie strony startowej Poradni lub adresów mailowych znajdujących się przy nazwisku każdego specjalisty w zakładce Pracownicy poradni.
     Ponadto, codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 15.30 oraz w piątek w godz. 8.00 – 12.00 pełnią dyżur specjaliści poradni pod numerem tel. 44 632 28 74
 
 
 
 
Zapraszamy na szkolenia on – line
 
prowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bełchatowie
w roku szkolnym 2020/2021
 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail osoby prowadzącej szkolenie.
 
Prosimy o podawanie w zgłoszeniach daty i tematu szkolenia oraz prywatnych adresów mailowych w celu rejestracji do zajęć. Link aktywacyjny otrzymają Państwo przed szkoleniem.
 
 
 
Szkolenia dla nauczycieli
 
 
 
1. Temat: Moja „Pięta Achillesa” – wspieranie ucznia z problemami w nauce matematyki (dla nauczycieli matematyki i prowadzących zajęcia wyrównawcze z uczniami klas III-V szkoły podstawowej)
Data: 15.12.2020r., godz.15.00
Prowadzący: Edyta Zielińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
2. Temat: Rozwijanie sprawności grafomotorycznej – elementy terapii ręki i terapii integracji sensorycznej (nauczyciele przedszkoli i klas I-III)
Data: 18.02.2021r., godz.14.00
Prowadzący: Joanna Jaworska – Bielaś, Gabriela Kopera – Bielaś
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
3. Temat: Specyficzne i niespecyficzne trudności w uczeniu się matematyki  (nauczyciele szkoły podstawowej)
Data: 11.03.2021r., godz. 14.00
Prowadzący: Joanna Jaworska – Bielaś, Gabriela Kopera – Bielaś
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
4. Temat: Strategia pracy z uczniem z Zespołem Aspergera oraz autyzmem
Data: 4.03. 2021r., godz. 14.00
Prowadzący: Aneta Piskorska, Agnieszka Olejnik Klatd
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
5. Temat: Jak rozpoznać dziecko z afazją i wspierać je zgodnie z jego potrzebami i możliwościami rozwojowymi
Data: 1.04.2021r., godz.15.00
Prowadzący: Małgorzata Gutknecht, Anna Waśkiewicz – Polityło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
6. Temat: Dzieci to lubią! – gry edukacyjne w terapii logopedycznej przedszkolaka
Data: 15.03.2021r., godz. 13.00
Prowadzący: Barbara Kaczmarek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
7. Temat: Praca z dzieckiem z nadpobudliwością psychoruchową
Data: 13. 04.2021r., godz.16.00
Prowadzący: Karina Kamińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
8. Temat: Terapia ręki – tworzenie planu terapii, masaż ręki
Data: 15.04.2021r., godz.13.00
Prowadzący: Malwina Owczarek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
9. Temat: Zaburzenia depresyjne u młodzieży
Data: 20.04.2021r., godz. 16.00
Prowadzący: Joanna Pierszała - Kacprzak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
10. Temat: Trudności emocjonalne wieku dorastania
Data: 28.05.2021r., godz. 13.00
Prowadzący: Monika Jasiulak, Magdalena Wieczorek - Pytlewska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Szkolenia dla rodziców
 
 
 
 
1. Temat: Gimnastyka ucha, buzi i języka – prezentacja ćwiczeń logopedycznych oraz pomocy dydaktycznych dla dzieci małych (1-3r.ż.)
Data: 17.12.2020r., godz. 15.00
Prowadzący: Aldona Spocińska, Aleksandra Wejman
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
2. Temat: Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych
Data: 9.02.2021r., godz. 15.00
Prowadzący: Małgorzata Gutknecht, Anna Waśkiewicz – Polityło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
3. Temat: Rozwijanie sprawności grafomotorycznej – elementy terapii ręki i terapii integracji sensorycznej
Data: 18.02.2021r., godz.14.00
Prowadzący: Joanna Jaworska – Bielaś, Gabriela Kopera – Bielaś
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
4. Temat: Wpływ procesów poznawczych na funkcjonowanie dziecka w szkole
Data: 10.03.2021r., godz. 17.00
Prowadzący: Beata Buczek – Fornal
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
5. Temat: Specyficzne i niespecyficzne trudności w uczeniu się matematyki
Data: 11.03.2021r., godz. 14.00
Prowadzący: Joanna Jaworska – Bielaś, Gabriela Kopera – Bielaś
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
6. Temat: Dzieci to lubią! – gry edukacyjne w terapii logopedycznej przedszkolaka
Data: 15.03.2021r., godz. 13.00
Prowadzący: Barbara Kaczmarek,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
7. Temat: ABC rodzica dziecka z ADHD
Data: 16.03.2021r., godz. 16.00
Prowadzący: Karina Kamińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
8. Temat: Jak pomóc dziecku w podejmowaniu decyzji dotyczących kariery zawodowej
Data: 29.03. 2021r., godz. 16.00
Prowadzący: Edyta Zielińska, Urszula Kwiecień
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
9. Temat: Zaburzenia depresyjne u młodzieży
Data: 20.04.2021r., godz. 16.00
Prowadzący: Joanna Pierszała – Kacprzak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
10. Temat: Mamo, tato, pobaw się ze mną – przegląd gier doskonalących percepcję wzrokową i małą motorykę  dzieci w wieku przedszkolnym
Data: 26.04.2021r., godz. 14.00
Prowadzący: Malwina Owczarek
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
11. Temat: Propozycje zabaw słuchowo – ruchowych stymulujących i usprawniających słuch fonemowy  dzieci 5-6-letnich
Data: 21.05.2021r., godz.15.00
Prowadzący: Aleksandra Wejman, Agata Rychlewska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
12. Temat: Trudności emocjonalne wieku dorastania
Data: 4.06.2021r., godz. 13.00
Prowadzący: Monika Jasiulak, Magdalena Wieczorek – Pytlewska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Szanowni Państwo,
od  dnia  4  maja  2020  r.  Poradnia  wznowiła  działalność diagnostyczną
w formie bezpośredniej pracy.
 

    Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Poradnia wznawia działalność diagnostyczną w formie bezpośredniej pracy w zakresie wydawania dokumentów niezbędnych do organizacji kształcenia dzieci i młodzieży. Zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej w pierwszej kolejności przyjmowani będą klienci w sprawie wydawania orzeczeń do kształcenia specjalnego oraz opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju a także innych opinii związanych ze zmianą etapu kształcenia (odroczenia, przyspieszenie obowiązku szkolnego, pierwszeństwa przyjęcia do szkoły ze względu na stan zdrowia) oraz w sprawach pilnych.
 
 
 
 
   W dalszej kolejności będą umawiani klienci, których wizyty zostały odwołane w związku z pandemią. Rodziców ubiegających się o zgodę na edukację domową informujemy, że od dnia 24 maja 2020 r. nie jest wymagana opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej w tej sprawie.
 

     Z uwagi na przepisy dotyczące ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przyjmujemy wyłącznie osoby zdrowe (dotyczy zarówno dziecka jak i członków rodziny). Przed spotkaniem rodzic/opiekun powinien zapoznać się z Procedurą bezpieczeństwa sanitarnego w okresie epidemii COVID-19 a przed wejściem na teren Poradni rodzic/opiekun będzie zobowiązany do wypełnienia Ankiety wstępnej kwalifikacji.
 

    W celu uzyskania informacji lub złożenia wniosków, odbioru dokumentów (opinii i orzeczeń) prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z sekretariatem  Poradni w godzinach 7:30-15:30, tel. 44 632 28 74 lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
 
Ważne informacje dla Rodziców/Opiekunów/Klientów Poradni
 
1. Do Poradni rodzice/opiekunowie mogą przyprowadzać tylko dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych. Również rodzice/opiekunowie muszą być zdrowi. Gdy w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych, nie wolno przyprowadzać dziecka/ucznia do Poradni.
2. Wszystkim osobom wchodzącym na teren Poradni będzie mierzona temperatura – w przypadku temperatury ciała wynoszącej co najmniej 37,5 stopnia wizyta zostanie przełożona na późniejszy termin.
3. Na diagnozę z dzieckiem zgłasza się tylko jeden rodzic lub opiekun, bez rodzeństwa i innych członków rodziny.
4. Na teren Poradni dzieci nie przynoszą żadnych niepotrzebnych przedmiotów np. zabawek, w szczególności pluszowych.
5. Przed wejściem na teren Poradni wszyscy rodzice/opiekunowie, a także dzieci i młodzież, mają obowiązek zdezynfekować ręce płynem do dezynfekcji rąk znajdującym się na stole przy drzwiach wejściowych do Poradni.
6. Osoby dorosłe wchodzące na teren Poradni, która jest miejscem użyteczności publicznej, mają obowiązek zasłaniania ust i nosa /obowiązek dotyczy: noszenia maseczek lub innego rodzaju materiałów zasłaniających usta i nos/. Obowiązek zasłaniania ust i nosa obowiązuje przez cały okres przebywania na terenie Poradni.
7. Rodzice/opiekunowie wypełniający dokumenty w sekretariacie Poradni zobowiązani są do używania przy tej czynności jednorazowych rękawiczek.
8. Obowiązek zasłaniania ust i nosa nie dotyczy:
  • diagnozowanych dzieci i uczniów
  • osób, które mają problemy z oddychaniem
  • osób, które same nie mogą założyć lub zdjąć ochrony z twarzy z powodu stanu zdrowia
9. Na terenie Poradni może znajdować się maksymalnie 5 dorosłych osób – opiekunów dzieci/klientów poradni. W tej liczbie nie są uwzględniani pracownicy Poradni.
10. Rodzice i opiekunowie między sobą powinni zachować dystans społeczny wynoszący minimalnie 2 metry.
11. Klienci Poradni oczekujący na wejście do sekretariatu Poradni powinni zachować dystans społeczny wynoszący minimalnie 2 metry, zgodnie z naklejonymi na podłodze żółtymi liniami wyznaczającymi ww. dystans.
12. Opiekunowie dzieci i młodzieży/pełnoletni uczniowie powinni zachować dystans społeczny, wynoszący min. 2 metry wobec pracowników Poradni – pracowników sekretariatu oraz specjalistów prowadzących diagnozę.
13. Z ogólnodostępnej toalety Poradni może korzystać jednocześnie maksymalnie
1 osoba dorosła z dzieckiem.
14. Po skorzystaniu z toalety należy dokładnie umyć ręce zgodnie z wywieszonymi w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych zasadami prawidłowego mycia rąk oraz zdezynfekować wg instrukcji przy dozownikach z płynem do dezynfekcji.
15. Na diagnozę rodzice przynoszą dla dzieci/uczniów własne ołówki, długopis, gumkę, nożyczki, kredki.
16. Wszystkie osoby wchodzące na teren Poradni zobowiązane są do wypełnienia wywiadu wstępnego związanego z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19.
 
Nie stosowanie się do powyższych zasad będzie skutkowało przesunięciem terminu wizyty w Poradni na późniejszy termin.
 
 
KOMUNIKAT  IV
 
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie informuje,
że decyzją Ministra Edukacji Narodowej przedłużone zostaje
czasowe ograniczenie funkcjonowania poradni
 
1. Do dnia 24.05.2020r. zostają zawieszone wszystkie zajęcia prowadzone przez pracowników poradni, a wizyta w sekretariacie poradni będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu – nr telefonu 44 632 28 74
 
2. Wnioski o wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju oraz orzeczeń o potrzebie indywidualnego nauczania i kształcenia specjalnego można składać po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty w sekretariacie poradni pod wskazanym powyżej numerem telefonu
 
   
 
KOMUNIKAT  III
 
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie informuje,
że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa:
 
1. Do dnia 26.04.2020r. zostają zawieszone wszystkie zajęcia prowadzone przez pracowników poradni, a wizyta w sekretariacie poradni będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu – nr telefonu 44 632 28 74
 
2. Wnioski o wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju oraz orzeczeń o potrzebie indywidualnego nauczania i kształcenia specjalnego można składać po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty w sekretariacie poradni pod wskazanym powyżej numerem telefonu
 
   
 
 
 
KOMUNIKAT  II
 
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie informuje, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa:
 
1. W dniach 25.03.2020 r. – 10.04.2020 r. zostają zawieszone wszystkie zajęcia prowadzone przez pracowników poradni, a wizyta w sekretariacie  poradni będzie możliwa wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu – nr telefonu 44 632 28 74
 
2. Rejestracja dzieci na diagnozy i konsultacje odbywać się będzie wyłącznie na wskazany powyżej nr telefonu
 
     Z poważaniem
 
Dyrektor Anetta Gargul
 
 
 
OGŁOSZENIE
 
     Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełchatowie informuje, że wszystkie osoby zainteresowane kontaktem z konkretnym specjalistą poradni mogą korzystać z adresów poczty elektronicznej zamieszczonej przy imieniu i nazwisku pracownika, które znajdują się w zakładce Pracownicy poradni.
     Zachęcamy do tej formy kontaktu.
 
 
 
 
KOMUNIKAT
 
 
Informujemy, że w Poradni codziennie, pod numerem telefonu 44 632 28 74, można skorzystać z konsultacji telefonicznych udzielanych przez specjalistów tj. psychologa, pedagoga, logopedę oraz doradcę zawodowego.
 
 
Konsultacje udzielane są w godzinach:
poniedziałek – czwartek  8.00 – 15.30
piątek                           8.00 – 12.00
 
 
Jednocześnie informujemy, że wnioski o wydanie orzeczenia lub opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju przyjmowane są codziennie w sekretariacie poradni, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty w poradni w sprawie złożenia ww. dokumentów –
nr telefonu 44 632 28 74.
 
 
 
Informacja dla rodziców/opiekunów
 
 
Drodzy rodzice, zachęcamy do zapoznawania się z zamieszczanymi na bieżąco materiałami pomocniczymi psychologiczno-pedagogicznymi, w tym logopedycznymi:
·      poradami;
·      wskazówkami do pracy;
·      przykładowymi ćwiczeniami
do wykorzystania w samodzielnej pracy z dzieckiem w domu.
 
Jednocześnie informujemy, że wszyscy zainteresowani rodzice, opiekunowie, ale także uczniowie mogą skorzystać z porad specjalistów z wykorzystaniem zakładki Wirtualny doradca znajdującej się po lewej stronie strony startowej Poradni.
 
 
 
Serdecznie witamy na stronie internetowej
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Bełchatowie

 
        Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna  w Bełchatowie jest publiczną placówką oświatową, której organem prowadzącym jest Powiat Bełchatowski, natomiast nadzór pedagogiczny sprawuje Łódzki Kurator Oświaty w Łodzi.
      Udzielamy specjalistycznej pomocy psychologicznej, pedagogicznej,  logopedycznej dzieciom i młodzieży oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej  rodzicom, nauczycielom i wychowawcom związanej z wychowaniem i  kształceniem dzieci i młodzieży. Doradcy zawodowi pomagają dzieciom i  młodzieży  w wyborze kierunku kształcenia i zawodu.     
         Swoim działaniem obejmujemy przedszkola, szkoły placówki z  terenu powiatu bełchatowskiego tj. miasta Bełchatowa i Zelowa oraz gmin:  Bełchatów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rusiec, Szczerców, Zelów.

  Od kwietnia 2004 roku działa Punkt Terapeutyczny Poradni z siedzibą w Zelowie, w którym prowadzona jest terapia pedagogiczna i logopedyczna.
Korzystanie z pomocy specjalistów jest dobrowolne i nieodpłatne, wymaga jedynie zgody rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletniego ucznia.
Wizyta u specjalistów wymaga wcześniejszego uzgodnienia terminu i godziny w sekretariacie poradni.



    Serdecznie zapraszamy