dzieci doświadczające rozwodu - PPP

Przejdź do treści

Menu główne:

Oferta > Zajęcia grupowe dla dzieci
ZAJĘCIA GRUPOWE DLA DZIECI DOŚWIADCZAJĄCYCH ROZWODU RODZICÓW

      W ostatnich latach w Polsce dostrzega się zjawisko bardzo częstego   rozpadu związku małżeńskiego. Obecnie orzekanych jest ok. 65 tys.   rozwodów rocznie. Wśród rozwiedzionych w 2010 r. małżeństw ok. 60% wychowywało ponad 52 tys. nieletnich dzieci (GUS, 2012).

     Z uwagi na rosnącą liczbę rozwodów oraz problemy dzieci w radzeniu sobie z tą niezwykle trudną sytuacją rodzinną, Poradnia organizuje   zajęcia grupowe dla uczniów doświadczających stresu związanego z   rozwodem. Zajęcia są cyklem kilkunastu spotkań, których celem jest   udzielenie pomocy psychologicznej oraz wsparcie i rozwój mechanizmów   zaradczych wśród dzieci. Adresowane są one do uczniów szkół podstawowych klas IV- VI, które doświadczają, bądź doświadczyły rozwodu rodziców i mają trudności z radzeniem sobie w tej sytuacji. Zapisy na zajęcia odbywają się na   początku bieżącego roku szkolnego w pokoju nr 6 u osoby prowadzącej- Pani Joanny Pierszały- Kacprzak.

     Formą dodatkowego wsparcia są grupowe zajęcia adresowane do rodziców, prowadzone raz w miesiącu przez dwóch psychologów- Panią Monikę Jasiulak i Panią Joannę Pierszałę Kacprzak.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego